Praha 2 – Vinohrady

Více

Praha 2 – Vinohrady

Znáte pohled z Riegrových sadů na pražské panorama? Ráno, poledne, večer, jaro, léto či zima, vždy úžasná silueta Hradčan s novým nádechem barev a odstínů, navozující dech beroucí atmosféru a nezapomenutelné pocity z výhledů.

Tento impozantní až romantický výhled na Pražský hrad a celé Staré Město poskytnou luxusní byty v Rezidenci Churchill.

 

Riegrovy Sady

Městský park Riegrovy sady, se svými 11 hektary, jsou zelenou oázou Vinohrad a centra Prahy. Je to místo, kde místní v létě tráví víkendy s přáteli na pikniku, užívají si překrásný výhled na pražské panorama, procházku na místní promenádě zvané "kilometr", děti si hrají na hřišti. Srdcem sportovního života je TJ Sokol Vinohrady, jehož jsou členy mnoho místních Pražanů a jejich dětí.

Místní obchůdky

Není to jen o výhledech a procházkách do centra, tajemství se skrývá v každodenních drobnostech. Jako například koupit si pečivo u místního pekaře, nebo udělat radost někomu čerstvými květinami, skočit si na ranní "espresso a croissant", ignorovat masová obchodní centra a užít si místní zážitky: Vinohradský Pavillon a Stockist s úžasným konceptem interiérového designu, Maria Wild a jeho nezapomenutelné květinové aranže, Barber shop s doutníkem a whisky (pro muže a jejich stylový image), salóny krásy pro dámy,  skvělé Antonínovo pekařství ... prostě Vinohrady.

Na pivo s přáteli

Nejlepší pivo je všude, kde se točí to české, ale asi se můžeme shodnout, že tam kde je na čepu plzeň jako křen a dobrá atmosféra, tak tam chodíme rádi. Na Vinohradech a v centru, nebo za rohem v Karlíně, či na Žižkově, je mnoho hospůdek s perfektní atmosférou a skvělou českou kuchyní. Tradiční česká hospoda je součást naší kultury, je fajn si zajít s přáteli na pivo ... a ještě lepší je to mít 10 minut pěšky domů, kdykoliv uznáte za vhodné.

Procházky

Procházky ve dvou, s rodinou, nebo každodenní ranní povinnost s domácím mazlíčkem. Vinohrady jsou překrásnou rezidenční lokalitou s přátelskou atmosférou a lidmi, kteří jsou hrdí na to, že žijí na Vinohradech a taky se k této čtvrti a jejím obyvatelům s respektem chovají. Staňte se hrdým občanem Vinohrad a poznejte své okolí ... pěšky a v jakémkoliv ročním období.