Kvalita, pohodlí a bezpečí

Více

Kvalita, pohodlí a bezpečí

Rezidence Churchill klade důraz na bezpečnost, soukromí a maximální pohodlí svých obyvatel, proto se do objektu vchází přes velkorysé lobby s recepcí, přičemž dva jihovýchodní vstupy mají tyto prostory společné a severozápadní je řešen samostatně. Recepce bude fungovat v režimu 24/7/365 a bude nabízet concierge služby. Díky rozdělení domu na tři sekce se samostatnými schodišti a výtahy se na společné chodbě nenachází více než čtyři vstupy do bytů. Bezpečnost je zajištěna také kontrolou vstupu pomocí kartových a bluetooth čteček v kombinaci se samozamykacími zámky a dále kamerovým systémem, monitorujícím obvod domu a společné prostory v přízemí a v suterénech.
 

Vstupní dveře
Vstupní dveře do bytů jsou bezpečnostní (bezpečnostní třída RC3) osazeny panoramatickým kukátkem. Kování je rovněž bezpečnostní, vně dveří je koule, zevnitř klika. Práh je v líci s nášlapnou vrstvou teraca z chodby. Dveře jsou protipožární.

Vnitřní dveře
Vnitřní dveře jsou lakované s obložkou a se skrytými panty. Dveře jsou osazeny kováním značky M&T. Dveře se otvírají prioritně dovnitř místností ve směru vstupu. Dveře jsou dle charakteru navazující místnosti plné nebo se zasklením.

Okna
Izolační trojskla s hliníkovými profily antracitové barvy s přerušenými tepelnými mosty. Na straně balkónů, teras a lodžií jsou velkoformátová francouzská okna i dveře, které jsou vodorovně posuvná / sklopná nebo otvíravá / sklopná. Zasklení je čiré. Nadpraží oken ze strany místnosti je výška pevné části okenního rámu.

Balkony a lodžie
Spodní část parapetu je plná, vrchní část je doplněna bezpečnostním vrstveným sklem s ukončením nerezovým profilem. Odvodnění je u lodžií řešeno pod nášlapnými vrstvami po spádovaném izolačním souvrství, u balkonů jsou vpusti napojeny do svislých skrytých svodů před fasádou. Parapety balkonů jsou ze strany vnitřní z alukobondu a ze strany vnější jsou kamenné.

Parapety
Obklady horní části parapetů z interiérů jsou řešeny bílou dřevěnou parapetní deskou. Z venkovní části je deska kamenná.

Stínění
Rolety jsou exteriérové a na vybraných oknech (jihozápadní a jihovýchodní a severozápadní orientované fasády) Ve složeném stavu jsou integrované pod obklad fasády. Stínění je na elektrické ovládání. Rolety lze také centrálně vytáhnout pomocí společného ovládacího spínače v místnosti bytu. Ovládací tlačítka jsou situována dle konkrétní dispozice, primárně společně s ovládáním osvětlení u vstupu do místnosti.

Povrchy stěn
Sádrové omítky, resp. stěrky budou ve všech obytných místnostech, kuchyních a vstupní předsíni. Koupelny a WC budou vybaveny velkoplošným obkladem série Melt naturale od výrobce Iris až do výše stropu.

Podlahy
Obytné místnosti, včetně kuchyňského koutu a předsíně budou mít dřevěnou lepenou vícevrstvou podlahu. Soklové lišty budou barvy bílé. V koupelnách, WC a komorách bude položena velkoformátová keramická dlažba série Melt naturale od výrobce Iris. Ve vstupních dveřích z chodby bude teracový práh provedený v rámci teracové vrstvy podlahy navazující chodby. Balkony, lodžie a terasy budou osazeny dřevěnými palubami z tropického dřeva.

Zařízení koupelen
Koupelny budou osazeny prémiovými zařizovacími předměty značky Villeroy & Boch, Kaldewei a Hüppe. WC budou zavěšené, nádržky integrované do stěn pod obklad s dvoutlačítkovým mechanickým ovládáním splachování. Bidety jsou rovněž závěsné. Umyvadla jsou zapuštěná pod umyvadlovou desku série Living od výrobce Querella. Vana značky Kaldewei je ocelová a smaltovaná. Sprchové kouty jsou s nerezovým odtokovým žlábkem a celoskleněnou sprchovou zástěnou bez rámu. Vodovodní baterie u umyvadel a bidetů budou stojánkové, pákové. Sprchové kouty budou osazeny podmítkovou termostatickou baterií. Všechny vodovodní baterie jsou značky HANSGROHE. Koupelny budou vybaveny také designovými topnými žebříky značky Zehnder.

Vytápění bytů
V místnostech, kde jsou parapety, jsou osazena ocelová desková otopná tělesa s hladkou čelní plochou. Napojení tělesa na otopný rozvod v podlaze je proveden skrytě. Těleso je vybaveno termostatickou hlavicí. V obytných místnostech s francouzskými velkoformátovými okny, nebo s balkónovými dveřmi, jsou osazeny podlahové konvektory (bez ventilátoru) s nášlapnou mřížkou. Konvektory jsou regulované termostatickými ventily, které jsou ovládány pomocí prostorového termostatu. V koupelnách jsou topné žebříky zn. Zehnder s el. patronou. Koupelny jsou rovněž doplněné elektrickým podlahovým topením. Každý byt je napojen na bytový rozdělovač a sběrač (R+S), který je umístěný ve společné chodbě. Na R+S je umístěno měření spotřeby tepla a zregulování bytu. Rozvody tepla jsou vedeny v podlahách.

Větrání a rekuperace
Byty budou vybaveny větráním s nuceným přívodem čerstvého filtrovaného a teplotně upraveného vzduchu s nuceným odvodem vydýchaného vzduchu pomocí centrální jednotky s rekuperací tepla. Centrální jednotka bude umístěna na střeše budovy.

Řízení vzduchotechniky bude pomocí lokálních regulátorů s týdenním programem s individuální možností nastavení intenzity větrání v čase a v jednotlivých bytech. Regulátory variabilního průtoku vzduchu budou řízeny v každém bytě společně, tak aby větrání bylo v takzvaném rovnotlaku. V koupelnách a WC bude umístěno tlačítko, po jehož zapnutí dojde ke zvýšenému průtoku vzduchu po nastavitelnou dobu 3-20 min.

Pro instalaci digestoře bude v šachtě připraven odtah, který bude osazen samočinnou těsnou klapkou s magnetickým jištěním v uzavřené poloze. Potrubní rozvod bude dimenzován na průtok 300m3/hod/digestoř.

Chlazení
Všechny obytné místnosti v rezidenci Churchill budou vybavené chlazením pomocí vnitřních nástěnných cirkulačních jednotek. Chladící jednotky budou ovládány dálkovým infračerveným ovladačem. Bude rovněž provedena příprava (kabely k vnitřním jednotkám) pro případné připojení systému chlazení do centrálního systému řízení bytu.

Elektroinstalace – silnoproud
Elektrické instalace jsou navržené s přípravou na inteligentní ovládání bytu. Ve standardu je osvětlení balkónů, teras, koupelen, WC a chodeb. Svítidla obytných místností, kuchyně a kuchyňských koutů nejsou osazeny a budou k nim dle projektu připraveny vývody.  V kuchyni bude připojení ukončené svorkami v rohu u plánované polohy kuchyně.

Přímé fakturační měření jednotlivých bytů je v technické místnosti v přízemí (chladící jednotky budou podružně měřeny na rozvodu pro společné prostory a rozúčtovány). Při výpadku distribuční sítě není dodávka elektřiny zajištěna. (jištění 3 x 25A, max. soudobý příkon 11kW). Místnosti v bytech jsou dle projektu osazeny silnoproudými zásuvkami a na terasách u zahrádek bude příprava pro osvětlení zahrad. Všechny rozvody jsou v mědi.

Elektroinstalace – slaboproud
V rámci každého bytu bude instalovaná bytová slaboproudá rozvodnice v předsíni bytu, ze které budou napojeny rozvody bytu dle projektu. V každé obytné místnosti bude 1 zásuvka pro TV. Systém bude doplněn centrální parabolou pro satelitní příjem. Byty budou vybaveny videotelefonem s dotykovým 7“ barevným displejem, který bude umístěn v předsíni bytu. Bytový zvonek bude autonomní, přímo napojený do bytového videotelefonu.

Sadové úpravy a zavlažování
Předzahrádky bytů budou ve standardu zatravněné, u některých bytů budou částečně s povrchem z kačírku. V prvním podzemním podlaží budou zdi po obvodu osazeny popínavou zelení, mezi zahradami pak gabionovou zídkou s koši učenými pro popínavou zeleň. Privátní zahrady jsou oploceny zdí doplněnou designovou tyčovou mříží do minimální výšky 1,6 m nad přilehlým vnějším terénem. Vzájemné oddělení privátních zahrad je řešeno gabionovou zídkou výšky doplněnou prázdnými gabionovými koši určenými k osazení popínavou zelení.

Konstrukční systém
Železobetonová monolitická konstrukce

Střecha
Střecha je jednoplášťová plochá s parozábranou a izolačním souvrstvím. Tepelná izolace tvoří desky z minerální vaty.

Fasáda
Přírodní kamenné velkoformátové desky s tepelnou izolací z minerálních vláken.

Stěny
Mezibytové stěny jsou zděné a z železobetonu s přizdívkou. Vnitřní příčky jsou také zděné, v některých místech z železobetonu s přizdívkou. Instalační předstěny jsou ze sádrokartonu

Stropy
Stropy jsou železobetonové se sádrovou omítkou či stěrkou na pohledové straně. V koupelnách a WC jsou sádrokartonové podhledy, v místě rozvodů vzduchotechniky je akustická izolace. Na stropech u balkonů je stěrková omítka na zavěšeném podhledu

Povrchy stěn společných prostor
Stěny ve vstupní hale, navazující chodbě (1NP), hlavní podesty ve všech nadzemních podlažích a v 1.PP u 3. sekce, výtahové podesty a jejich předsíně v suterénu budou osazeny obkladem z velkoformátových keramických panelů. Únikové chodby v 1.NP, kočárkárna a technické místnosti v 1.NP budou opatřeny omítkou s otěruvzdornou malbou. Úklidová komora v suterénu bude mít stěny z keramického obkladu. Ostatní stěny v suterénu jsou železobetonové s otěruvzdornou prodyšnou malbou. Vnitřky sklepů budou mít stěny z neomítnutých betonových tvárnic s hydrofobním nátěrem. V 1.PP budou ŽB stěny a sloupy nad úrovní 2,1m budou obloženy minerálními deskami. Hrany stěn a sloupy v garážích budou označeny výstražným žlutočerným šrafováním.

Podlahy společných prostor
Vstupy do budovy budou opatřeny čistící zónou. Podlahy vstupů a společných prostor, chodeb, úniků, výtahových podest, schodišťových ramen a podest budou z litého teraca. Zázemí recepce bude vybavené keramickou dlažbou. Podlahy v garážích, rampy, podlahy technických místností v suterénech budou betonové se stěrkou odolnou proti vodě a ropným látkám. Podlaha před schodišťovými jádry (v parkingu) bude podlaha odlišena barevným nátěrem.

Dveře do budovy
Dveře do budovy jsou s hliníkovými profily a s bezpečnostním zasklením. Jsou osazeny bezpečnostním zámkem s elektronicky kontrolovaným vstupem (magnetickou kartou nebo čipem).

Garážová vrata
Garáž má rolovací vjezdová vrata s mřížovou výplní a s elektrickým pohonem. Vrata jsou ovládána přístupovými čtečkami a jsou osazeny optickou signalizací otevírání / zavírání.

Bezpečnost
Hlavní vstupy, vjezd, vstupy z parkingu do schodišť jsou hlídány elektronickou kontrolou vstupu (čtečkami karet). Přístupový systém má vlastní zálohu, takže poběží i při výpadku proudu. Hlavní vstup do budovy je vybaven videotelefonem a zvonkovým tablem. Videotelefony jsou rovněž u vjezdu a výjezdu. Výtahy jsou vybaveny interkomem. Vrata vjezdu se budou zavírat ihned za každým vozidlem. Uvnitř za vraty budou závory pro oba směry. Ve vjezdovém sloupku je rolovací tablo s kamerou pro komunikaci s recepcí a s byty (dálkové otevírání závor a vrat z recepce. Otevírání na vjezdu je aktivní kartou používanou i ve zbytku domu. Mezi odpadky a parkingem bude samozamykací zámek se čtečkami z obou stran. O bezpečnost obyvatel se také bude starat kamerový systém, který je navržen do vstupů a společných prostor (mimo výtahových podest), recepce, předsíní suterénu, do parkingu, vjezdu/výjezdu a do průchodu. Kamery budou také monitorovat chodníky okolo domu, ale jen tak aby nesnímaly zahrady bytů. Společné prostory mají také plášťovou ochranu, která je napojena na PCO se signalizací do recepce.

Protipožární ochrana
Dveře bytů jsou osazeny bezpečnostními dveřmi s protipožární ochranou. EPS (elektronická požární signalizace) ovládá protipožární klapky, uzavírá požární uzávěry rolet v garážích, větrání schodišť a vyhlašuje požární poplach. Přenos signálu na CPPO HZS je v noci okamžité, ve dne po potvrzení poplachu nebo proběhnutí systémové lhůty. Při vyhlášení poplachu se vypíná vzduchotechnika, všechny výtahy sjedou do nejbližší stanice, odblokují se zámky na únikových cestách, odemkne se klíčový trezor. V parkingu jsou nainstalovány detekce CO, suché sprinklery a požární rolety mezi požárními úseky parkingu. Nouzové osvětlení chodeb, schodišť a garáží bude vybavena vestavěným bezúdržbovým akumulátorem a plní funkci nouzového osvětlení (únikového, únikových cest). Vyhrazená požárně bezpečnostní zařízení mají zajištěnou dodávku náhradním zdrojem – pomocí zdroje nepřetržitého napájení (UPS).

Výtahy
V budově jsou 3 osobní výtahy. Výtahy jsou vybaveny velkoformátovým zrcadlem, prémiovým keramickým obkladem a stropním osvětlením. Tyto výtahy nejsou evakuační, železobetonové šachty jsou pružně odděleny od ostatních nosných konstrukcí.

Sadové úpravy a zavlažování
K vnější straně opěrných zdí bude vysazena popínavá zeleň. Společná zeleň bude automaticky zavlažovaná, v privátních zahradách je navržena příprava, zemní šachtička, ve které bude ventil pro připojení vlastní automatické závlahy v režii vlastníka. Elektrická příprava v šachtičce je navržena pouze pro potřebu automatického zavlažování a je v nízkém napětí (24V).

Ovládání osvětlení budovy
Osvětlení chodeb, komunikací i garážové plochy je ovládáno pohybovými čidly. Ovládání osvětlení sklepních kójí bude spínáno po sekcích, které budou ovládány pomocí vypínačů, které se umístí poblíž vstupů. Ovládání ostatních místností (zázemí suterénu) bude místně vypínači u vstupu do místnosti.

Osvětlení areálu
Chodníky a průchod budovy jsou osvětlené svítidly, která budou spínány automaticky. Okruh v průchodu bude v noci prosvětlen na menší intenzitu, zbytek okruhů, které svítí jen navečer, se v noci automaticky vypnou, tak aby nerušily obyvatele budovy. Osvětlení stěn bude svítit pouze navečer, ne v noci. Vstupy budou osvětleny s automatickým spínáním. V určitých místech budou osazena silná odrazující svítidla spínaná pohybem proti venčení psů.

Krb - jedinečná atmosféra

Všechny byty v posledním patře a vybrané byty v 5. nadzemním podlaží, jsou vybaveny komíny s přípravou pro instalaci krbové vložky. Užijte si jedinečnou krbovou atmosféru!

Značkové vybavení koupelen a toalet

Toalety, bidety a zapuštěné umyvadla jsou špičkové prověřené značky Villeroy & Boch, vany značky Kaldewei, koupelnové baterie značky Hansgrohe, kouplenové zástěny Huppe a otopný žebřík značky Zehender.

Prémiový design koupelen

Koupelny jsou navrženy ve vysokém standardu. Zapuštěná umyvadla pod umyvadlovou deskou, značkové zařizovací předměty, velkoformátové obklady, funkční dispozice. 

stínění a chlazení

Všechny byty jsou vybaveny a jejich obytné místnosti jsou vybaveny chlazením. Exponované strany rezidence pak ještě navíc exteriérovými roletami s motorovým ovládáním. Poslední patra jsou vybaveny markýzami.

Reprezentativní vzhled budovy

Reprezentativní vzhled Rezidence Churchill je umocněn provětrávanou fasádou z přírodního kamene. 

velkoformátová francouzská okna

Velkoformátová francouzská okna v Rezidenci Churchill poskytnou úžasné panoramatické výhledy na Prahu a zároveň výbornou izolaci od hluku města a tepelných rozdílů v exteriéru. Rámy jsou hliníkové a jsou osazeny izolačními trojskly. 

terasy a zahrádky

Balkony, lodžie a terasy jsou osazeny palubami z tropického dřeva. Zahrady pak jsou ve standardu zatravněné s přípravou na osvětlení a zavlažování.